Про конкурс

 

     Всекримський конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка) був започаткований у 2004 році відомою громадською діячкою п. Марією Фішер-Слиж (Торонто, Канада). Уперше він відбувся одночасно в Сімферополі, Севастополі та Ялті й упродовж 10 років проводився в Автономній Республіці Крим Кримською філією Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Всекримським товариством зв’язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ») за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Міністерства освіти і науки АР Крим, Ялтинського музею Лесі Українки та інших державних і громадських організацій. Змагання юних талантів відбувалося за номінаціями: «Декламація», «Інсценізація», «Твір», «Науково-пошукова робота». Тоді в ньому взяло участь декілька десятків дітей. Та з кожним роком зростав як  кількісний так і якісний рівень змагання, розширювалася географія Конкурсу. До кримчан з різних районів півострова приєднувалися й представники Києва, Одеси, Львова, Глухова, Луганська, Івано-Франківська, Коломиї, Волині. 

     За роки проведення Конкурсу з’явилися традиції: поїздки переможців до Ялтинського музею Лесі Українки, декламування поезій біля фортепіано, якого торкалася рука поетеси, поїздки переможців до Карпат для проведення спільного фестивалю  «Ми діти одного колоса» (Крим – Карпати).

     З роками Конкурс набував популярності, а до традиційних видів змагання додалися ще номінації «Аудіо-візуальний твір», «Малюнок».

     У 2014 році на Конкурс, який традиційно щорічно відбувався в Сімферополі в Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського, подали заявки до різних номінацій і вікових категорій близько 1500 учасників. Конкурс відбувся тільки в номінації «малюнок» (в очному і заочному турі взяли участь біля 500 конкурсантів). Інші номінації проведені не були.                                                                                                                                                                             

     У квітні 2015 року Конкурс «Змагаймось за нове життя!»  відродився на теренах Полтавщини, де спочатку виявили особисте бажання позмагатися біля 200 учасників. Новаціями  конкурсу  стали проведення змагання ще за однією номінацією – «Вокал», проведення конкурсних змагань в онлайн режимі (зв'язок був з Києвом, Львівською та Луганською обл.) та поїздка переможців до Гадяцького музею родини Драгоманових. Конкурс підтримали Полтавська обласна державна адміністрація, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, Полтавська міська рада, Виконавчий комітет Полтавської міської ради, народний депутат України Юрій Бублик та інші небайдужі люди.

     У 2016 році Міністерство культури України та ГО Педагогічний центр «Академія» (Полтава) вийшли з пропозицією відродити конкурс у Всеукраїнському масштабі. На конкурс надійшло біля 2000 заявок. У Полтаві було проведено урочисте відкриття та проведений відбірковий очний і0х номінацій з 22головної мети оловної мети :йнмузеєм родини Драгомановихої та Сумської області, заочний тури змагання й обрані 300 переможців. Для переможців очного Регіонального етапу змагання була організована й традиційна поїздка до Гадяцького музею родини Драгоманових, а переможці І Всеукраїнського конкурсу «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка) усіх номінацій з 20 областей України й Криму були запрошені до Києва на урочисте нагородження та великий гала-концерт, який відбувся у великій концертній студії  Будинку звукозапису Національної радіокомпанії України.

     У 2017 році ІІ Всеукраїнський (ХІІІ Всекримський) Конкурс «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка) зібрав уже більше 4000 учасників, з яких 700 стали переможцями творчого змагання. Журі відмітило зростаючий рівень якості конкурсних робіт та широку географію учасників. Практично з усіх областей України, а також з Криму, Італії,  Придністров’я та Росії були надіслані роботи. Новацією цьогорічного змагання стала й участь професійних авторів теле- і радіопередач для молоді (фільм Інни Дідик «Лесиними стежками», м. Полтава).         

     Проводився конкурс Культурно-просвітницьким Центром художня галерея «Sweetарт - Знання» та Міжнародним благодійним фондом «Здоров’я майбутнього» за сприяння Міністерства освіти і науки України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Федерації професійних спілок України, Полтавської та Чернівецької обласних державних адміністрацій, Полтавської та Чернівецької міських рад і виконавчих комітетів,  Музею родини Драгоманових у Гадячі, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Чернівецького національного університету ім. Федьковича, ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», Інформаційно-дослідного Центру «Інтеграція і розвиток», Спілки письменників Полтавщини, Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, ГО «Таврійська гуманітарна платформа», Українського інституту національної пам’яті, Всеукраїнської газети «Кримська світлиця», телевізійної студії «Місто», Обласної державної телерадіокомпанії «Лтава»,  Чернівецької телекомпанії «ТВА» інших державних і громадських організацій та людей, небайдужих до виховання  й розвитку підростаючого покоління. Укотре захід відбувся за підтримки родини Бурбак.

     У 2018 році ІІІ Всеукраїнський (ХІV Всекримський) конкурс учнівської і студентської творчості ім. Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці, планується проводитися як конкурс-фестиваль. Перший етап – відбірковий – у місті Полтаві, а другий – фінальний гала-концерт та нагородження – у місті Чернівці, яке пов’язане з долею Лесі Українки та Ольги Кобилянської.

     Організаційний комітет.

 

 

Контакти з організаторами

Телефон - (050) 1900-887 (050) 1900-887
Емейл - konkurs_lesya@ukr.net konkurs_lesya@ukr.net